A változó korban lévő, illetve a téma iránt érdeklődő hölgyek számára 6 alkalmas foglalkozást hirdetünk, havi rendszerességgel. A foglalkozás a járás lakosai számára ingyenes, de regisztrációt kérünk.
Tematikus előadásokkal, majd ezek közös megbeszélésével igyekszünk ennek az életszakasznak a sajátosságait, kihívásait és lehetőségeit áttekinteni.
Célunk egy olyan női kör létrehozása, ahol megbeszélhetjük azokat a változó korral kapcsolatos kérdéseket, problémákat, amelyekkel a családtagokat nem szeretnénk terhelni, de a hétköznapokban kisebb-nagyobb gondot jelentenek. A foglalkozások fókuszában a jó megoldások, a közösség támogató ereje áll.
IDŐPONTOK:
- 2024. október 7., november 11., december 2.
- 2025. január 13., február 10. március 3.
A foglalkozások eset 6 órakor kezdődnek, másfél órás időtartamban.
HELYSZÍN
EFI iroda (2000, Szentendre, Városház tér 4.)
A részvétel feltételei:
- Előzetes regisztráció az alábbi linken keresztül: https://forms.gle/S8jAbTdaq5R3KzX38
- Ezt követően egy rövid online beszélgetés előre egyeztetett időpontban.
A téma közös feldolgozása, és a hatékony csoportmunka érdekében a létszámot 8 főben maximalizáltuk. A jelentkezéseket érkezési sorrendben fogadjuk.
CSOPORTVEZETŐK:
- Huszárné Kürti Éva – mentálhigiénés szakember, egészségtan tanár, sportoktató
- Dr. Lengyel Zsuzsanna – nyugállományú orvos
MIÉRT HIRDETTÜK MEG A CSOPORTOT?
A klimaktérium időszaka minden nő életében jelentős változásokat hoz, ám nem mindegy, hogy veszteségként tekintünk rá, vagy keressük az új életszakaszban rejlő lehetőségeket. Miként a bimbózó nőiességgel megjelenő menstruáció, ugyanúgy ennek megszűnése is elfogadást, megértést igényel. A megszokott hormonális rend teljesen átalakul, testi és lelki változásokat hozva. A kísérő tünetek, ha vannak, jelentős egyéni különbséget mutatnak, és a folyamat során egyénen belül is változnak.
A témával egyre több szakember foglalkozik, és a közösségi hálón is szaporodnak a különféle információk, ennek ellenére sok nő érzi úgy, hogy egyedül van a folyamatban. Érzi a változást, de nincs kivel megbeszélni, esetleg nem is köti a megélt változásokat ehhez az életszakaszhoz. Azt sem könnyű eldönteni, hogy van-e lehetőség a kellemetlen tünetek mérséklésére, és mikor, milyen szakemberhez érdemes fordulni. Hol lehet a helye a hormonpótlásnak, az egyéb vény nélkül is kapható gyógyszereknek és az alternatív gyógyászat kínálta lehetőségeknek? Milyen életmódbeli praktikák segíthetnek át a változáson?
Fontos, hogy a változás idején is éljük meg a nőiességünket mert ez egy új kezdet, mellyel női mivoltunk csak egy új dimenzióba lép.
Regisztráció: https://forms.gle/S8jAbTdaq5R3KzX38