Neurografika /NG/ - Szentendrei Járás Egészségfejlesztési Iroda

Neurografika címmel 3 alkalmas csoportfoglalkozást indítunk, pszichológus vezetésével. A program a járás lakosai számára térítésmentes, de regisztráció köteles!

A neurografika egy képi módszer a tudatalattival való együttműködésre, kapcsolatteremtésre. A foglalkozás során olyan rajzos, színezős gyakorlatok segítenek mindebben, amelyek nem igényelnek különösebb kézügyességet, jó rajzkészséget.

Kérjük a jelentkezéskor gondolja át, hogy részt tud-e venni mindhárom foglalkozáson, mivel az alkalmak egymásra épülnek! A csoport létszáma limitált, a jelentkezéseket érkezési sorrendben fogadjuk. Mindenképpen küldünk visszajelzést a megadott email címre, kérjük figyelje levelezését!  

Az új csoport időpontjai: november 12., november 19. és november 26. (keddi napok), este 6 óra

Helyszín: Szentendre, Városház tér 4.  Egészségfejlesztési Iroda

Foglalkozásvezető: Lehosik Marianna – pszichológus

Jelentkezés: https://forms.gle/jjh6QtMX9raBSds7A

Felszerelés: A foglalkozáshoz a helyszínen biztosítjuk az eszközöket, de mivel az otthoni munka is része a programnak, saját színes ceruza és vékony hegyű filctoll is hozható.

A program bővebb ismertetése:

Háttér:

A módszert 2014-ben Pavel Piskarjov, a Kreatív Pszichológiai Intézet igazgatója dolgozta ki, aki festő, építészmérnök, egyetemi tanár, topozófus, szerző, a pszichológia doktora.

A neurografikai foglalkozás felszabadítja a tudattalan mély rétegeiben lévő energiákat. A régi idegi kapcsolatok helyett újakat alakít ki, segít az erőforrások mozgósításában. A szisztematikus gyakorlatok segítenek megszabadulni a pszichológiai traumáktól, a változást gátló megnyilvánulásoktól.  Ennek segítségével megváltozik a hozzáállásunk helyzetekhez, emberekhez, testben és lélekben harmóniában érzékelhetjük a valóságot.

A neurografika tisztasága egyedülálló. Nem kell meghatároznunk a helyzet okait, indítékait és szintjét. Szándékosan, lendülettel dolgozunk, azzal ami belül már megérett, már érezteti magát, de magyarázatot nem igényel tőlünk. Így elkerülhetjük a kognitív torzításokat.

Neurografika mint módszer

A neurografikai rajzolás algoritmusok szerint történik.  Azzal kezdődik, hogy az ember ráhangolódik, felismeri a problémát, és rajzol egy ábrát a papírlapra.  Amikor a felvázolt, érzelmileg megtapasztalt és szimbólikus formában leírt problémás helyzet papíron láthatóvá válik, elkezdjük tanulmányozni és elfogadni a történéseket.

A rajzolás során a negatív érzéseket pozitívvá alakítjuk. A bennünk rejlő félelmek, fóbiák előjönnek és pozitív energiává alakulnak át.

Maximális eredmény akkor várható, ha:

  • teljesen elmerülsz önmagadban
  • amikor hallod és érzed gondolataid, lélegzeted
  • amikor érzed, hogy áramlik benned az energia
  • amikor nincs zavaró tényező

A neurografikai algoritmusok segítségével az ember megláthatja és feloldhatja azokat a belső ellentmondásokat, amelyek a jövőben pszichoszomatikus rendellenességeket okozhatnak. A vonalak és ábrák rajzolása során az ember belső rendszere újrakonfigurálódik, ami lendületet ad az újabb eredményekhez.

Megtanuljuk megtervezni és beprogramozni saját életünk eseményeit és kontroll alatt tartjuk azokat.

A neurovonal a NG fő eleme, melyek segítségével befolyásoljuk agyunkat, új idegi kapcsolatokat tárunk fel megváltoztatva benyomásainkat életünk egy-egy helyzetéről.